menu

Nechtějí vám dát v bance úvěr? Nebojte se zkusit nebankovní půjčku.

WWW tipy

Rádi vám doporučíme další zajímavé stránky. Například informační finanční web FINmix. Hledáte půjčky? Prohlédněte si půjčkové inzeráty. www.ePojištění.cz je největší srovnávač na trhu. Srovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Znáte finanční magazín Oslíčku?, najdete tam řadu tipů a rad. Získejte cenné informace ohledně pojištění a škod.

Všechny články 10

Venčení psů pomáhá v boji proti obezitě
V USA probíhal od roku 2007 program Dr. Rebeccy Johnson nazvaný "Walk a Hound, Lose a Pound",který sledoval využití psů z útulků v prevenci obezity u obyvatel USA. ...

Štítná žláza může být příčinnou zvýšeného cholesterolu
Přibližně 98 milionů dospělých Američanů má zvýšenou hladinu krevního cholesterolu. V podobné situaci by i Váš lékař mohl  trvat na užívání statinů, aby došlo ke snížení zvýšené hladiny. Je však pravděpodobné, že ani Vy ani Váš lékař si nemusíte být vědomi faktu, že hypotyreóza (snížená činnost štítné žlázy) bývá velmi častou příčinnou zvýšeného cholesterolu. Mayo Cliníc (USA)  se shoduje s jinými zdravotnickými experty, že „hypotyreóza je pravděpodobně spojena se zvýšeným rizikem onemocnění srdce, především kvůli vysoké hladině LDL cholesterolu (tzv. špatného cholesterolu), která se může vyskytnout u lidí s nedostatečně působící štítnou žlázou. Není nic neobvyklého, že vyřešením problému se štítnou žlázou se současně i cholesterol vrátí do normálních hodnot.“Štítná žláza produkuje hormony, které regulují metabolismus v těle. Hypotyreóza je stav, kdy je příliš málo hormonů štítné žlázy v krvi. Pokud je produkce těchto hormonů nedostatečná, metabolismus těla se zpomaluje, což má mimo jiné přímý dopad na schopnost těla odstraňovat cholesterol z krevního řečiště. Zvyšuje se tím tak riziko, že cholesterol se začne usazovat v tepnách. I v případě, že se nejedná o plně vyjádřenou hypotyreózu, ale jen o lehce sníženou činnost štítné žlázy, může dojít ke zvýšení cholesterolu, spolu se zhoršením schopnosti srdce pumpovat efektivně. Hypotyreóza může způsobit zvětšení srdce či selhání srdce.Testy z University of Texas-Southwest Medical School (Dallas, USA) také potvrzují, že existuje přímá spojitost mezi hypotyreózou a nadbytkem cholesterolu v krvi. Devadesát procent pacientů se zřetelnou hypotyreózou mělo v krvi zvýšený cholesterol nebo triglycerid. Jakmile byla hypotyreóza zaléčena a hladina tyreotropinu (= TSH, hormon stimulující činnost štítné žlázy, který je produkován v limbického mozku) se vrátila do normálních hodnot, u většiny pacientů došlo ke 20ti až 30ti procentnímu snížení hladiny cholesterolu. Je samozřejmé, že mohou zůstat jiné příčiny zvýšeného krevního tlaku, jako např. dieta a genetické dispozice. Přesto požádejte svého lékaře, pokud Vám zjistí hypertenzi, aby Vám nechal provést vyšetření krve na tyreotropin (TSH - hormon stimulující činnost štítné žlázy) spolu s testy hormonů štítné žlázy. ----Pokud u Vás bude diagnostikována hypotyreóza, zde jsou přírodní doplňky k podpoře správné funkce Vaší štítné žlázy:Jód - můžete zvýšit příjem jódu dietou nebo konzumací chaluh. Chaluhy jsou bohaté na jód. Potraviny obsahující jód jsou např. jogurty, vejce, ryby a další mořské plody, ředkve, petržel, brambory, ovesná mouka a banány.Selen - u mnoho pacientů s hypotyreózou se přišlo i na nedostatek selenu, který má za následek sníženou aktivitu hormonů štítné žlázy.Tyrozin - aminokyselina, která je nezbytná k tvorbě hormonů štítné žlázy z jódu. Dostatek je jí v mléčných výrobcích, především v sýrech.Fucus vesiculosus - Jde o mořskou řasu s vysokým obsahem jódu.Celková nabídka přípravků pro udržení správné funkce štítné žlázy.

Typologie osobnosti dětí - Usuzování a vnímání
Usuzování a vnímání jsou dva způsoby, jakými se lidé projevují vůči vnějšímu světu....

Nejlevnější palivo pro vaše domácnosti: čisté vodíkové palivo z vody!
Nespavost - jógou proti nespavosti 1. část (Roger Cole, Ph.D.)
Léčivé prostředky celostní medicíny I.
Léčivé polévky z celého světa: Americká maminčina kuřecí polévka proti nachlazení a chřipce
Objímání stromů pomáhá léčit rakovinu
Malinová směs GK
Nejhorší postupy při přípravě jídla
Zdivem proti civilizačním chorobám
Léčba deprese a těhotenství
Bylinky a spaní
Nepravidelná menstruace a její možné příčiny
Horoskop pro každé znamení 39. týden
Životní cíl
ADHD - mýtus nebo porucha mozku?
Leucin
Koření je užitečné - potlačuje množení bakterií v jídle
Kyseliny a zásady vytvořené stravou
Masky jsou základem pro regeneraci a omlazení pleti
POLEMIKA: Očkovací povinnost jinýma očima
Etikoterapie – léčba zvyků
Zánět uší
Objevte svůj převládající živel
Také vás bolí záda?
Afty
Světový den zvířat / World Animal Day (WAD)
Vápník
Obsah purinů v potravinách
Horoskop pro každé znamení 38. týden
Diagnostika poruchy autistického spektra ve škole
Předstíraná medicína: POJĎME SI ZAHRÁT NA DOKTORA!
Léčivá vína
Typologie osobnosti dětí - Myšlení a cítění
Co je šikana a jak se zjišťuje?
Přibývá hlášených nežádoucích účinků léčiv
Zamyšlení nad léčbou
Změny v moči: Kdy navštívit doktora?
"Druhý dech" pro centrální nervový systém
Nebezpečné chemické výpary v domácnosti. Vyvarujte se jim!
Minutové pokárání
Jóga jako očista
Tři pilíře dlouhověkosti
Horoskop pro každé znamení 37. týden
Deprese má i své fyzické příčiny
Rakovina tlustého střeva a preventivní účinek antioxidantů a omega-3 mastných kyselin
Kyselina jantarová
Dobré zdraví není náhoda
Jaký je náš vztah k útulkovým zvířatům?
Když dítě kašle a dusí se: laryngitida
Turan kanadský
Krátký seznam protistresových látek ve stravě
Lékaři se učí hovořit o sexu
Portál Bio-info.cz pomáhá naplňovat zdravý a trvale udržitelný životní styl
Zdravá lehká letní jídla: Plněné sušené fíky a datle
Cvičení k ovládání vzteku
Kšefty se zdravím
Co je Rolfing?
Puberta a sebedestrukce
Nemocí manažerů není jen vyhoření
Pohybový aparát si žádá své
Významný ájurvédský lékař v Praze
Svoláváme vás k poradnímu kruhu do Rajské Zahrady
Horoskop pro každé znamení 36. týden
Meditační dechová cvičení
Chlamydie - zkušenosti klientů s úspěšnou léčbou
Trojnásobná dávka energie a vitamínů
Estrogen produkuje také tuková tkáň
Zelný zábal pro lepší prokrvení


Pojištění

Všeobecné zdravotní pojištění se řídí zákonem č. 592/1992 Sb., o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění. Kromě jiného obsahuje procentuální sazbu pojistného z vyměřovacího základu, způsoby odvádění pojištění, penále, přerozdělování pojistného, způsob kontroly placení pojistného a další informace.

OSVČ

Pokud podnikáte jako osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), pak vás jistě bude zajímat minimální výše zálohy na pojistné. Ta pro rok 2010 činí 1601,-, oproti roku 2009 je to nárůst o 11 Kč. Posledním dnem splatnosti zálohy je osmý den následujícího měsíce (např. za leden je to 8.2.). Nezapomeňte v této souvislosti, že po 1.1. 2010 za den platby pojistného již není považován den, kdy bylo uskutečněno odepsání z účtu plátce pojistného, ale den, kdy došlo k připsání pojistného na účet zdravotní pojišťovny.

www.iPojišťovny.cz

Jaké výhody nabízejí zdravotní pojišťovny svým klientům? Jak si vybrat tu pravou či přejít k té, která vám momentálně vyhovuje nejvíce? Nejste spokojeni se svou zdravotní pojišťovnou? Kde vám nabídnou více? Pokud jste se rozhodli změnit zdravotní pojišťovnu, poradíme vám, jak na to. Jaké bonusy jsou běžné a kterých se dočkáte jen ve výjimečných případech? Na tyto otázky vám dáme odpověď!

Zajímáte se o novinky z oblasti financí a pojišťovnictví? Pak bude pro vás OVB Journal skvělým zdrojem zajímavých informací!