menu

Nechtějí vám dát v bance úvěr? Nebojte se zkusit nebankovní půjčku.

WWW tipy

Rádi vám doporučíme další zajímavé stránky. Například informační finanční web FINmix. Hledáte půjčky? Prohlédněte si půjčkové inzeráty. www.ePojištění.cz je největší srovnávač na trhu. Srovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Znáte finanční magazín Oslíčku?, najdete tam řadu tipů a rad. Získejte cenné informace ohledně pojištění a škod.

Všechny články 4

Rizika pozdního mateřství
Pozdní mateřství se stává běžným případem Silně vzrostl počet žen, které mají dítě až v pozdějším věku. Před dvaceti lety jen jedna žena z padesáti přivedla své první dítě na svět v 35 letech nebo později. Před deseti lety už to byla jedna žena z patnácti, dnes je to každá pátá. Jaká jsou vlastně rizika a medicínské problémy v případě žen s prvním......

Ekologické odstraňování starých nátěrů a čištění kovu
Běžné odstraňovače starých nátěrů obsahují karcinogeny metylen chlorid a dichlormetan. Použijte raději některý z netoxických přípravků nebo horkovzdušnou pistoli. ...

Jak efektivně načerpat vitamíny z ovoce
S ovocem je jediný problém, a to ten, že většina lidí neví, jak je správně konzumovat, aby z nich lidské tělo efektivně načerpalo všechny živiny a vitamíny. Na rozdíl od ostatních potravin, u ovoce velmi záleží na tom, kdy jej sníme. Mění se tím zásadně jeho účinek. Jablko snědené po ránu, jako předkrm, nebo jako zákusek rozhodně není totéž. Nesprávnou konzumací si můžeme dokonce i přitížit! Jak tedy ovoce správně konzumovat?Mělo by se konzumovat především samostatně, na lačný žaludek! Nekombinujte tedy s ostatními potravinami.Nejvhodnější doba pro konzumaci ovoce je ráno, protože již od 4. hodiny ranní naše tělo začíná s vylučovacím, očišťujícím procesem. Ovocné šťávy pomáhají tělu odbourávat nežádoucí látky. Pamatujte, že takto fungují pouze šťávy čerstvé, vymačkané přímo z ovoce. V žádném případě se nedá nahradit kupovanými džusy, nebo konzervovaným ovocem.Zůstaňte celé dopoledne právě s ovocem! Tento způsob stravování se doporučuje nejen pro očištění organismu, ale je to i skvělý způsob, jak ztratit nějaké to kilo navíc. Začněte ovocným koktejlem po ránu, a pokud budete mít dále hlad, sáhněte po jablku, nebo nektarince. Větší pocit hladu můžete zahnat i banánem. Ovoce vám dodá potřebnou energii a uvidíte, že budete celkově mnohem „lehčí“. Samozřejmě naše typické české snídaně doprovázené kávou, kakaem, či čajem v tomto kontextu nepřicházejí v úvahu.Pomeranče jezte samotné. Citrusové plody obecně si dávejte po ránu, maximálně do 14-ti hodin, každopádně byste neměli přehánět konzumaci šťáv z kyselého ovoce. Zato sladké si můžete dát kdykoliv.Doporučuje se šťavnaté ovoce, tedy nejlépe pomeranče, jablka, hrušky, broskve a pod.Jako jakákoliv jiná potrava, tak i ovoce by se mělo pořádně rozkousat.V rámci jednoho jídla by se nemělo ovoce míchat se zeleninou.Jezte dozrálé a čerstvé ovoce. Ve většině případů se nedoporučuje jíst ani slupky, ani jadérka. Před konzumací ovoce samozřejmě umyjte.Nedávejte si ovoce po jídle, jako dezert. Pouze si ztížíte zažívání! V případě kombinace s jinou potravou dodržujte pauzu a ovocnou šťávu, nebo ovoce si dejte hodinu před, nebo hodinu po jídle. Tělo totiž ovoce začíná trávit až v tenkém střevě, a pokud je žaludek plný, ovocné šťávy začnou kvasit ještě před tím, než jsou rozloženy a stráveny.Ovocné šťávy by se měly konzumovat vždy čerstvé a co nejdříve po zpracování. Pokud nápoj zkvasí, může naopak způsobit bolesti a nemoci, nebezpečné hlavně pro játra a mozek.Celková nabídka vitamínů a minerálů.

Vitamínu C máme v těle stále málo
VIDEO: Rakovina včera a dnes
Rostlinnou výživou s trochou sluníčka zatočíme s osteoporózou…!
Jak se sám vyléčit během 15 dní - 10. část (Očistěte svou kůži od nánosů)
Nevolnost po nadměrné konzumaci masa
Cvičení na posílení svalů pánevního dna
Kraniosakrální terapie
Jo-jo efekt
Kuří oka
Nevhodné kombinace potravin
První slabikář a testy na světě vytvořené dyslektikem, dysgrafikem...
Vakcína působí jako jed na celou generaci a počet onemocnění autismem u dětí narůstá
Rybíz černý (Ribes nigrum)
Jakých chyb se vyvarovat v prvních třech letech života dítěte
Pokrmy, které vás udrží přes zimu v kondici - Pohanková snídaně
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Psychosomatické poruchy zdraví
Heřmánek
V únoru jsou nejvíce zatíženým orgánem ledviny.
Menopauza: návalům horka můžete zabránit změnou stravování (1. část)
Kdy nám chybí vápník?
Konečně je zde kompletní program proti únavě pleti!
Ajurvéda a koření
Zásady při sdělování úmrtí
Děti a pořádek
Komplementární metody léčby rakoviny s ověřenou účinností: Selenová terapie
Prebiotika, probiotika, symbiotika…
Tipy pro dobrou paměť
Kdy při bolesti hlavy vyhledat lékaře
Pokrmy, které vás udrží přes zimu v kondici - Bílé zelí s hráškem
Jsou testy přídatných látek spolehlivé?
Jojobový olej
Jak reagovat na žalování
Bikram jóga
Drtič kamenů… Chanca Piedra
Kouření bez dehtu a dalších karcinogenních látek
Sběr léčivých bylin
Ústavní soud zdůraznil nutnost individuálního přístupu k odmítnutí povinného očkování
Příručka pacienta 18 - Je potřeba zvažovat rizika a přínosy léčebných intervencí
Chci dělat, co mě baví a bohatí
Jarní únava začíná na Valentýna
Zákeřná meningitida může obrátit život naruby
Ajurvédská automasáž
Psychické a společenské důsledky anorexie
Jak na tuky, některé léčí, jiné zabíjí!
Svět zachvátila epidemie nedostatku vitamínu D
Autohemoterapie: terapie vlastní krví
Strach dítěte z návštěvy lékaře
Pocit bezmoci živí rakovinu
Biotermal - váš společník pro plesovou sezonu
Odlišnosti ve vývoji mozkových struktur při poruchách učení
dTest: Jen dvoje lyžařské brýle pro lyžaře s dioptriemi uspěly
Jediná dieta, která funguje
Těhotenství - těhotenské obtíže I.
LIFE STAR - praktické zkušenosti s dávkováním
Nespavost - jógou proti nespavosti 4. část (Roger Cole, Ph.D.)
Syndrom vyhoření
Léčivé objetí
Nadměrná lékařská péče škodí zdraví
Nutriční rady pro sportovkyně s poruchou menstruačního cyklu
Pokrmy, které vás udrží přes zimu v kondici - Fazolovo-dýňové kari
Komplementární metody léčby rakoviny s ověřenou účinností: Dietetika a optimalizace výživy
Doplňky výživy pro muže
Nežádoucí účinek: smrt
Pozor na bylinky a vitamíny při užívání warfarinu
11 způsobů, jak posílit imunitu
Hemofilové nákazy


Pojištění

Všeobecné zdravotní pojištění se řídí zákonem č. 592/1992 Sb., o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění. Kromě jiného obsahuje procentuální sazbu pojistného z vyměřovacího základu, způsoby odvádění pojištění, penále, přerozdělování pojistného, způsob kontroly placení pojistného a další informace.

OSVČ

Pokud podnikáte jako osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), pak vás jistě bude zajímat minimální výše zálohy na pojistné. Ta pro rok 2010 činí 1601,-, oproti roku 2009 je to nárůst o 11 Kč. Posledním dnem splatnosti zálohy je osmý den následujícího měsíce (např. za leden je to 8.2.). Nezapomeňte v této souvislosti, že po 1.1. 2010 za den platby pojistného již není považován den, kdy bylo uskutečněno odepsání z účtu plátce pojistného, ale den, kdy došlo k připsání pojistného na účet zdravotní pojišťovny.

www.iPojišťovny.cz

Jaké výhody nabízejí zdravotní pojišťovny svým klientům? Jak si vybrat tu pravou či přejít k té, která vám momentálně vyhovuje nejvíce? Nejste spokojeni se svou zdravotní pojišťovnou? Kde vám nabídnou více? Pokud jste se rozhodli změnit zdravotní pojišťovnu, poradíme vám, jak na to. Jaké bonusy jsou běžné a kterých se dočkáte jen ve výjimečných případech? Na tyto otázky vám dáme odpověď!

Zajímáte se o novinky z oblasti financí a pojišťovnictví? Pak bude pro vás OVB Journal skvělým zdrojem zajímavých informací!