menu

Nechtějí vám dát v bance úvěr? Nebojte se zkusit nebankovní půjčku.

WWW tipy

Rádi vám doporučíme další zajímavé stránky. Například informační finanční web FINmix. Hledáte půjčky? Prohlédněte si půjčkové inzeráty. www.ePojištění.cz je největší srovnávač na trhu. Srovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Znáte finanční magazín Oslíčku?, najdete tam řadu tipů a rad. Získejte cenné informace ohledně pojištění a škod.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Ačkoli název Česká průmyslová zdravotní pojišťovna není ještě příliš zapsán do povědomí občanů – pojištěnců České republiky, není na trhu žádným nováčkem. Vlastně jak se to vezme. Pojišťovna s tímto názvem vznikla sice roku 2009, ale sloučením dvou již dříve existujících zdravotních pojišťoven. Navázala tak na jejich strukturu i tradici. Toto sloučení proběhlo k 1. říjnu 2009 a spojilo Českou národní zdravotní pojišťovnu, jež měla sídlo v Praze, s Hutnickou zaměstnaneckou pojišťovnou. Počtem svých klientů (jež se odhaduje na více než 700 tisíc) se řadí celkově na třetí místo mezi zdravotními pojišťovnami České republiky. Motivací ke sloučení bylo úsilí o vznik kvalitnějšího a silnějšího subjektu. I nadále je pojišťovna orientována na průmyslový sektor.

Stejně jako jiné zdravotní pojišťovny i Česká průmyslová zdravotní pojišťovna se snaží zajistit svým klientům kvalitní služby a produkty. Disponuje víc než osmdesáti pobočkami na území republiky. Vedle závazků, jež vyplývají ze zákonného pojištění, nabízí svým klientům i další nadstandardní služby a bonusy.

Služby a produkty jsou přehledně členěny do několika kategorií. Např. tam patří služba s názvem Plaťte méně. Klienti České průmyslové zdravotní pojišťovny mohou uplatnit řadu několikaprocentních slev na nákup různých výrobků i objednávku služeb ve vybraných firmách a podnicích. Ušetřit tak mohou docela slušnou částku peněz. Aktuální nabídka slev je k dispozici na internetových stránkách pojišťovny, kde si pojištěnec jednoduše vybere region, který ho zajímá, a během chvilky tak zjistí, kam vyrazit na nákupy s uplatněním slevy. Pro rychlejší vyhledávání vedle regionu lze zadat i obor, který vás zajímá, kde chcete uplatnit slevu (např. zlatnictví, optika apod.).

Stejně jako jiné pojišťovny nabízí i tato řadu preventivních programů pro své pojištěnce. Jednotlivé programy jsou rozlišeny podle cílových skupin, jimž jsou určeny. Např. pro děti a mládež do 18 let, pro studenty řádného denního studia 19 až 26 let, pro dospělé – 19 až 68 let, přičemž zvláštní kategorii tvoří ženy i muži, dále seniory od 69 let, pro dárce krve. Ve všech kategoriích pak existuje tzv. základní nabídka a bonusy.

Vedle toho však pojišťovna poskytuje i cestovní pojištění (spolupracuje s pojišťovnou Alianz a. s.) atd. Nejzajímavější je však projekt Medipartner. Jeho podstatou jsou úspora času na straně pojištěnce i lékařů a zvýšení kvality péče. Je prozatím nabízen pouze v ostravském regionu za pomoci Fakultní nemocnice Ostrava, Hornické polikliniky, ale zapojení jsou i mnozí praktičtí a odborní lékaři. Díky tomuto projektu tak klientům odpadá např. nekonečné čekání na vyšetření v čekárnách, které je nepříjemné člověku každého věku. Dalším přínosem je také garance nalezení nejvhodnějšího lékaře – specialisty pro potřeby klienta atd. Navíc zapojení do projektu nestojí pojištěnce žádný poplatek.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna se tak snaží svými produkty i službami navázat na své předchozí úspěšné působení v oblasti zdravotního pojištění ještě pod starými jmény. Nové klienty jí získává nejen atraktivita toho, co nabízí, ale i profesionální přístup, viditelná snaha o inovaci. Cíl je jasný. Vést občany – pojištěnce k uvědomění si ceny vlastního zdraví a také k pochopení toho, že nejdůležitější je prevence. Léčba samotná už v sobě skrývá malou prohru. Proto pojišťovna sází zejména na informovanost svých klientů, svými službami a produkty je pak motivuje k tomu, aby aktivně začali dělat něco pro zdraví své i svých blízkých.

Pojištění

Všeobecné zdravotní pojištění se řídí zákonem č. 592/1992 Sb., o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění. Kromě jiného obsahuje procentuální sazbu pojistného z vyměřovacího základu, způsoby odvádění pojištění, penále, přerozdělování pojistného, způsob kontroly placení pojistného a další informace.

OSVČ

Pokud podnikáte jako osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), pak vás jistě bude zajímat minimální výše zálohy na pojistné. Ta pro rok 2010 činí 1601,-, oproti roku 2009 je to nárůst o 11 Kč. Posledním dnem splatnosti zálohy je osmý den následujícího měsíce (např. za leden je to 8.2.). Nezapomeňte v této souvislosti, že po 1.1. 2010 za den platby pojistného již není považován den, kdy bylo uskutečněno odepsání z účtu plátce pojistného, ale den, kdy došlo k připsání pojistného na účet zdravotní pojišťovny.

www.iPojišťovny.cz

Jaké výhody nabízejí zdravotní pojišťovny svým klientům? Jak si vybrat tu pravou či přejít k té, která vám momentálně vyhovuje nejvíce? Nejste spokojeni se svou zdravotní pojišťovnou? Kde vám nabídnou více? Pokud jste se rozhodli změnit zdravotní pojišťovnu, poradíme vám, jak na to. Jaké bonusy jsou běžné a kterých se dočkáte jen ve výjimečných případech? Na tyto otázky vám dáme odpověď!

Zajímáte se o novinky z oblasti financí a pojišťovnictví? Pak bude pro vás OVB Journal skvělým zdrojem zajímavých informací!