menu

Nechtějí vám dát v bance úvěr? Nebojte se zkusit nebankovní půjčku.

WWW tipy

Rádi vám doporučíme další zajímavé stránky. Například informační finanční web FINmix. Hledáte půjčky? Prohlédněte si půjčkové inzeráty. www.ePojištění.cz je největší srovnávač na trhu. Srovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Znáte finanční magazín Oslíčku?, najdete tam řadu tipů a rad. Získejte cenné informace ohledně pojištění a škod.

Nechtějí vám dát v bance úvěr? Nebojte se zkusit nebankovní půjčku.

Pro člověka, který má stálý příjem a nemá (ani nikdy neměl) žádné dluhy většinou není velký problém získat půjčku od některé z bankovních institucí. Spousta lidí ale tuto možnost nemá – někteří mají záznam v registru dlužníků, jiní jsou v exekuci, další jsou bez práce, někteří zase sice pracují, ale nemohou to nijak doložit. I přesto, že těmto lidem v bance půjčku nedají, mají velkou naději uspět u nebankovních společností. 

Šance na získání úvěru je velmi vysoká

Zatímco u bank jste např. se záznamem v registru bez šance, v nebankovním sektoru je situace jiná. Poskytovatelé těchto úvěrů se více zaměřují na tzv. rizikové klienty a půjčují i těm, jimž by žádná banka úvěr nikdy nedala. Záleží ale samozřejmě na celé řadě faktorů – roli hraje věk, registry, exekuce, platební historie nebo doložení příjmů – alespoň na menší a krátkodobý úvěr má ale šanci skoro každý svéprávný člověk, který už dosáhl věku 18 let.

Nebankovní neznamená automaticky předražený

Je faktem, že nebankovní půjčka bývá často velmi drahá a její roční procentní sazba nákladů je mnohdy až extrémně vysoká. To ale neplatí ani zdaleka pro všechny nebankovní společnosti a celá řada z nich poskytuje férové úvěry, které sice jsou z podstaty věci trochu dražší než ty bankovní, ale jejich úroky nijak přehnané nejsou.

Některé nebankovní úvěry lze získat i v hotovosti

V souvislosti s půjčkami hodně lidí řeší i otázku způsobu jejich výplaty – řada lidí totiž např. kvůli exekucím nemůže používat bankovní účet. Někteří poskytovatelé nebankovních půjček umožňují i jejich výplatu v hotovosti na ruku – jedná se jak o malé krátkodobé půjčky do výplaty (např. Zaplo půjčka), tak i o dlouhodobé úvěry (např. Provident Financial). U Providentu je ale půjčka na ruku vhodná opravdu jen pro ty, kdo nemají účet, jejich bezhotovostní úvěr je totiž výrazně levnější.

Rozumnou a bezpečnou volbou je Tesco půjčka

Nebankovních půjček je v ČR obrovské množství, zdaleka ne všechny jsou ale bezpečné, dostupné a alespoň trochu výhodné. Jednou z těch, které vám můžeme s čistým svědomím doporučit, je Tesco půjčka, která se dá sjednat nejen na vybraných pobočkách této sítě supermarketů a hypermarketů, ale i prostřednictvím telefonu nebo přes internet. Poskytovatelem této nebankovní půjčky je společnost Home Credit, jedna z předních značek mezi úvěrovými produkty, kterou lidé znají např. z oblasti splátkového prodeje. Tesco půjčka má velmi široký úvěrový rámec – půjčit si lze od 20 000 Kč až do 500 000 Kč (v případě, že si ji sjednáte na pobočce Tesca, jinak při telefonickém sjednání je maximum 250 000 Kč). Doba splácení se dá nastavit až na 96 měsíců a k výhodám úvěru patří i to, že se u něj neplatí nic za sjednání ani vedení účtu. Úrokové sazby jsou docela příznivé a mezi nebankovními úvěry patří k těm nejvýhodnějším. Tesco půjčka je tak v každém případě dobrou volbou, pokud si nemůžete půjčit v bance a potřebujete vyšší částku.

Vzhledem k velkým rozdílům mezi půjčkami se vyplatí použít srovnávač

Máte-li zájem o nebankovní úvěr,ale ještě si nejste jistí o který si požádat, určitě využijte některý z nezávislých internetových srovnávačů. Jsou v nich jak bankovní, tak i nebankovní půjčky a vždy jde pouze o prověřené a bezpečné úvěry. Ušetříte si tak čas i peníze a nehrozí vám žádné nebezpečí, které představují různé podvodné nabídky půjček, jež se vyskytují nejen na internetu, ale i na celé řadě jiných míst.

Pojištění

Všeobecné zdravotní pojištění se řídí zákonem č. 592/1992 Sb., o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění. Kromě jiného obsahuje procentuální sazbu pojistného z vyměřovacího základu, způsoby odvádění pojištění, penále, přerozdělování pojistného, způsob kontroly placení pojistného a další informace.

OSVČ

Pokud podnikáte jako osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), pak vás jistě bude zajímat minimální výše zálohy na pojistné. Ta pro rok 2010 činí 1601,-, oproti roku 2009 je to nárůst o 11 Kč. Posledním dnem splatnosti zálohy je osmý den následujícího měsíce (např. za leden je to 8.2.). Nezapomeňte v této souvislosti, že po 1.1. 2010 za den platby pojistného již není považován den, kdy bylo uskutečněno odepsání z účtu plátce pojistného, ale den, kdy došlo k připsání pojistného na účet zdravotní pojišťovny.

www.iPojišťovny.cz

Jaké výhody nabízejí zdravotní pojišťovny svým klientům? Jak si vybrat tu pravou či přejít k té, která vám momentálně vyhovuje nejvíce? Nejste spokojeni se svou zdravotní pojišťovnou? Kde vám nabídnou více? Pokud jste se rozhodli změnit zdravotní pojišťovnu, poradíme vám, jak na to. Jaké bonusy jsou běžné a kterých se dočkáte jen ve výjimečných případech? Na tyto otázky vám dáme odpověď!

Zajímáte se o novinky z oblasti financí a pojišťovnictví? Pak bude pro vás OVB Journal skvělým zdrojem zajímavých informací!