menu

Nechtějí vám dát v bance úvěr? Nebojte se zkusit nebankovní půjčku.

WWW tipy

Rádi vám doporučíme další zajímavé stránky. Například informační finanční web FINmix. Hledáte půjčky? Prohlédněte si půjčkové inzeráty. www.ePojištění.cz je největší srovnávač na trhu. Srovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Znáte finanční magazín Oslíčku?, najdete tam řadu tipů a rad. Získejte cenné informace ohledně pojištění a škod.

Zdravotní pojišťovna MÉDIA

Zdravotní pojišťovna MÉDIA se v oblasti zdravotních pojišťoven objevila teprve nedávno, a to v roce 2009. Z profilu této společnosti je vidět sebevědomí a snahu o to stát se nejlepší pojišťovnou na trhu. Vychází z premisy, že pro klienta musí jeho pojišťovna získat vše, co je v současné době možné. Zdravotní pojišťovna MÉDIA je sice v oblasti zdravotního pojištění nováčkem, to však neplatí o jejím vedení a zaměstnancích, kteří ji tvoří.

Jejich životní a pracovní zkušenosti je motivují k tomu, aby vytvářeli takovou zdravotní pojišťovnu, jakou si oni sami představují, tzn., která je orientovaná na svého klienta a jeho potřeby. Proto ve svém profilu směle tvrdí, že klient u ní stojí na prvním místě. S tím jde ruku v ruce poskytnout kvalitní služby a co nejlepší produkty, avšak zároveň veškeré nutné úkony, které s tím souvisí, maximálně zjednodušit. Navíc si lidé, kteří Zdravotní pojišťovnu MÉDIA tvoří, uvědomují, že představy mužů, žen i dětí o tom, co by jim měla pojišťovna poskytnout, se diametrálně liší. Proto přichází s takovými programy, které jsou diferenciované podle věku i pohlaví.

Nabízené preventivní programy Zdravotní pojišťovny MÉDIA byly vytvořeny ve spolupráci s lékaři tak, aby odpovídaly požadavkům na moderní zdravotní péči. Klient tak získá nejen množství výhod, ale také poměrně velké finanční příspěvky. Na co svůj bonus pojištěnec použije, záleží čistě na něm. A protože si Zdravotní pojišťovna MÉDIA klade za cíl ve svém profilu dobrou informovanost klientů, nemusí se ti, kteří svěří starost o své zdraví této instituci, obávat, že by snad o nějaký příspěvek přišli jen proto, že o něm nevědí. Zajímavostí je, že Zdravotní pojišťovna MÉDIA je schopna komunikovat se svými klienty i lékaři on-line, a to nejen o preventivních programech a bonusech.

Preventivní programy jsou rozčleněny podle věku na ty, jež jsou zaměřené na děti a mládež. Dále je tu kategorie pro muže od 19 let, pro ženy od 19 let a také pro zaměstnavatele. Zvláštní bonusy jsou pak připraveny pro úplně nové klienty.

V rámci jednotlivých preventivních programů může klient ušetřit docela dost peněz. Např. v kategorii pro děti a mládež je Zdravotní pojišťovnou MÉDIA proklamován příspěvek až 9200 Kč. Tuto částku můžou děti využít např. na preventivní očkování proti některým nemocem. V nabídce je tak nabízeno očkování proti meningokoku, což je velmi závažné onemocnění, jež v mnoha případech způsobí i smrt, a proto není vůbec k zahození do takovéto prevence investovat. Totéž platí i o žloutence typu A a B, klíšťové encefalitidě a pneumokoku. Avšak i taková chřipka může nejen v dětském organismu nadělat docela dost škody, proto se i příspěvek na očkování proti této chorobě více než hodí. Avšak příspěvky pro děti se neomezují pouze na očkování. Docela hezkou sumičku peněz může klientovi ušetřit např. příspěvek na fixní rovnátka nebo třeba na kontaktní čočky. Pestrou škálu produktů však mohou využít i děti a dospělí.

Zdravotní pojišťovna MÉDIA vystupuje opravdu sebevědomě v oblasti zdravotního pojištění. Dá se říci, že svým klientům poskytuje zajímavou nabídku služeb i finančních příspěvků. Ačkoliv se zaštiťuje stoprocentními jistotami v mnoha směrech, teprve čas ukáže, zda bude schopna své sliby trvale naplnit.

Pojištění

Všeobecné zdravotní pojištění se řídí zákonem č. 592/1992 Sb., o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění. Kromě jiného obsahuje procentuální sazbu pojistného z vyměřovacího základu, způsoby odvádění pojištění, penále, přerozdělování pojistného, způsob kontroly placení pojistného a další informace.

OSVČ

Pokud podnikáte jako osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), pak vás jistě bude zajímat minimální výše zálohy na pojistné. Ta pro rok 2010 činí 1601,-, oproti roku 2009 je to nárůst o 11 Kč. Posledním dnem splatnosti zálohy je osmý den následujícího měsíce (např. za leden je to 8.2.). Nezapomeňte v této souvislosti, že po 1.1. 2010 za den platby pojistného již není považován den, kdy bylo uskutečněno odepsání z účtu plátce pojistného, ale den, kdy došlo k připsání pojistného na účet zdravotní pojišťovny.

www.iPojišťovny.cz

Jaké výhody nabízejí zdravotní pojišťovny svým klientům? Jak si vybrat tu pravou či přejít k té, která vám momentálně vyhovuje nejvíce? Nejste spokojeni se svou zdravotní pojišťovnou? Kde vám nabídnou více? Pokud jste se rozhodli změnit zdravotní pojišťovnu, poradíme vám, jak na to. Jaké bonusy jsou běžné a kterých se dočkáte jen ve výjimečných případech? Na tyto otázky vám dáme odpověď!

Zajímáte se o novinky z oblasti financí a pojišťovnictví? Pak bude pro vás OVB Journal skvělým zdrojem zajímavých informací!