menu

Nechtějí vám dát v bance úvěr? Nebojte se zkusit nebankovní půjčku.

WWW tipy

Rádi vám doporučíme další zajímavé stránky. Například informační finanční web FINmix. Hledáte půjčky? Prohlédněte si půjčkové inzeráty. www.ePojištění.cz je největší srovnávač na trhu. Srovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Znáte finanční magazín Oslíčku?, najdete tam řadu tipů a rad. Získejte cenné informace ohledně pojištění a škod.

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda má v oblasti zdravotního pojištění poměrně dlouhou tradici. Její počátky spadají k 1. lednu 1993 a souvisí s firmou Škoda Auto, a. s., se kterou si dodnes udržuje blízkou vazbu. Dnes představuje tzv. regionální zdravotní pojišťovnu. V rámci regionu má poměrně velkou klientelu. Pobočky Zaměstnanecké pojišťovny Škoda najdeme v Rychnově nad Kněžnou, Mladé Boleslavi, v Kvasinách, Vrchlabí, Nymburce. Avšak Zaměstnanecká pojišťovna Škoda není určena jen zaměstnancům tohoto podniku, jak by snad název mohl napovídat. Jejím pojištěncem se může se stát kdokoli s široké veřejnosti, který splňuje zákonné podmínky. Těmi hlavními jsou ty, že se musí jednat o občana České republiky nebo to musí být zaměstnanec firmy, jež má trvalé sídlo na území ČR.

Jaké jsou hlavní cíle Zaměstnanecké pojišťovny Škoda? Je to zejména důraz na kvalitní služby, které mají být poskytované pojištěncům v souladu s platnou legislativou. Svým klientům zdravotní pojišťovna nezajišťuje jen základní péči vyplývající ze zákona, ale i různé nadstandardy v podobě nejrůznějších preventivních akcí a zdravotních programů. Dnes představuje Zaměstnanecká pojišťovna Škoda malou, ale sebevědomou pojišťovnu poskytující svým klientům zdravotní péči na špičkové úrovni. Jako hlavní cíl uvádí Zaměstnanecká pojišťovna Škoda spokojeného klienta.

Z jednotlivých zdravotních programů může pojištěnec vybírat buď tematicky, nebo podle věku. Proto stejně jako u jiných pojišťoven se setkáváme s kategoriemi, jako jsou děti a mladiství, dospělí diferenciovaní na ženy a muže, neboť obě pohlaví mají odlišné potřeby. Najdeme zde i speciální kategorie, jde např. o dárce krve a kostní dřeně. Klienti Zaměstnanecké pojišťovny Škoda mohou využít i nabídky atraktivních slev ať už v oblasti služeb (masáže, návštěvy fitcentra), nebo na nákup nejrůznějších výrobků.

Ve zdravotních programech i jiných pojišťoven a také Zaměstnanecké pojišťovny Škoda stojí v popředí nabídka na nejrůznější očkování. Běžně to bývá vakcinace proti chřipce, která každoročně potrápí velké procento populace, ale i proti dalším onemocněním, jako jsou klíšťová encefalitida, meningokok, žloutenka typu A a B, lidský papillomavirus atd. Vedle těchto onemocnění pak Zaměstnanecká pojišťovna Škoda nabízí ještě balíček tzv. ostatních očkování, což se týká takových onemocnění, jako jsou plané neštovice, žlutá zimnice apod.

Děti a mladiství mohou využít příspěvek např. na fixní rovnátka. Zvláštní péče je věnována i nastávajícím maminkám a novorozencům. Ty mohou využít svůj příspěvek např. na uhrazení části částky za pobyt v porodnici a na nadstandardním či polonadstandardním pokoji, přítomnost otce u porodu anebo na nákup potřeb pro novorozence, což se vztahuje i na jednorázové pleny, vlhčené ubrousky apod. Každé nově narozené a pojištěné miminko obdrží speciální kufřík, ve kterém najde nejrůznější produkty, jež usnadní jemu i mamince začátek společného soužití. Vedle toho mohou rodiče novorozenců využít i nabídky roční úhrady dětského úrazového pojištění zprostředkovaného firmou Vitalitas a. s.

Zajímavá je nabídka příspěvků na moderní léčebné a vyšetřovací metody. Škála těchto metod je opravdu pestrá, jednotlivé úkony musí být vedeny zdravotním hlediskem, nikoli hlediskem estetickým. Tento program se tak týká např. vyšetření nádorů tlustého střeva a konečníku, dále prevenci onemocnění štítné žlázy, onemocnění kardiovaskulární atd. Na speciální bonusy mají nárok dárci krve, krevní plazmy a kostní dřeně, jelikož se jedná o velice záslužnou činnost, která v mnoha případech doslova zachraňuje lidské životy. Dárci kostní dřeně tak mohou např. získat bezplatný ozdravný pobyt.

Pojištění

Všeobecné zdravotní pojištění se řídí zákonem č. 592/1992 Sb., o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění. Kromě jiného obsahuje procentuální sazbu pojistného z vyměřovacího základu, způsoby odvádění pojištění, penále, přerozdělování pojistného, způsob kontroly placení pojistného a další informace.

OSVČ

Pokud podnikáte jako osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), pak vás jistě bude zajímat minimální výše zálohy na pojistné. Ta pro rok 2010 činí 1601,-, oproti roku 2009 je to nárůst o 11 Kč. Posledním dnem splatnosti zálohy je osmý den následujícího měsíce (např. za leden je to 8.2.). Nezapomeňte v této souvislosti, že po 1.1. 2010 za den platby pojistného již není považován den, kdy bylo uskutečněno odepsání z účtu plátce pojistného, ale den, kdy došlo k připsání pojistného na účet zdravotní pojišťovny.

www.iPojišťovny.cz

Jaké výhody nabízejí zdravotní pojišťovny svým klientům? Jak si vybrat tu pravou či přejít k té, která vám momentálně vyhovuje nejvíce? Nejste spokojeni se svou zdravotní pojišťovnou? Kde vám nabídnou více? Pokud jste se rozhodli změnit zdravotní pojišťovnu, poradíme vám, jak na to. Jaké bonusy jsou běžné a kterých se dočkáte jen ve výjimečných případech? Na tyto otázky vám dáme odpověď!

Zajímáte se o novinky z oblasti financí a pojišťovnictví? Pak bude pro vás OVB Journal skvělým zdrojem zajímavých informací!